Ból pomiędzy łopatkami.

rehabilitacja-kgf wrocław Fora łopatka Ból pomiędzy łopatkami.

Tagged: 

This topic contains 3 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  Fizjo Dagmara Mozdzanowska 12 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #466

  Paweł Ełski
  Członek

  Dzień Dobry,
  Po ostatniej wizycie na siłowni ćwicząc z hantlami w pozycji stojącej pojawił się u mnie ból w kręgosłupie na odcinku pomiędzy łopatkami. Ból o charakterze punktowym, kujący z promieniowaniem do mostka.
  Po dwóch dniach wybrałem się znowu na siłownie i podczas biegania znów pojawił się ból w tym odcinku. Zmieniłem przyrząd na orbitreka i po 10 minutach ból zniknął. Następnie podczas wykonywania ćwiczeń siłowych ból się już nie pojawiał. Nasuwa się pytanie czy to coś poważnego ? Czy powinienem zrobić sobie dłuższą przerwę lub zmienić zestaw ćwiczeń na mniej obciążające ten kręgosłup ?

  #469

  Witam serdecznie,

  Czy ból występuje obecnie tylko na siłowni czy również w życiu codziennym przy konkretnych czynnościach? Jakie dokładnie ćwiczenia wywołują ból na siłowni: proszę o precyzyjny opis pozycji wyjściowych i wykonywanych ruchów.
  Czy tego rodzaju ból w przeszłości się już u Pana pojawiał?

  pozdrawiam,
  DM

  #484

  Paweł Ełski
  Członek

  Obecnie już w życiu codziennym, natomiast na siłowni miałem wrażenie, że był najmocniejszy podczas unoszenia hantli do góry w pozycji stojącej. Mam wrażenie, że tego typu ból pojawiał się w przeszłości po dłuższym siedzeniu na krześle, zazwyczaj po rozgrzewce na siłowni przechodził lub na drugi dzień.

  #485

  Panie Pawle,

  Trzeba przeprowadzić u Pana szczegółowe badanie, ponieważ ból pojawia się zarówno na siłowni jak i w życiu codziennym. Najprawdopodobniej ból powstaje poprzez przebywanie w nieodpowiednich pozycjach w wyniku czego dochodzi do uszkadzania struktur. W związku z tym należy dobrać Panu ćwiczenia specyficzne aby zapobiegać dalszym uszkodzeniom oraz wspomóc proces gojenia tkanek.

  pozdrawiam,
  DM

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.